O MNIE - fizjoterapia_dla_Ciebie

F I Z J O T E R A P I A

www.fizjoterapiadlaciebie.eu

DLA CIEBIE

www.fizjoterapiadlaciebie.eu

Title
Przejdź do treści

Agnieszka Storch-Uczciwek
Numer Prawa wykonywania
zawodu fizjoterapeuty: 8532


   Z wykształcenia i z zamiłowania jestem fizjoterapeutką. Ukończyłam Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. W 2009 roku uzyskałam stopień doktora nauk o kulturze fizycznej w zakresie fizjoterapii, a w 2012 roku zdałam państwowy egzamin specjalizacyjny uzyskując tytuł specjalista fizjoterapii.
 
   Ponad 20 lat pracowałam z chorymi w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach, a przez ostatnie dwa lata kierowałam Ośrodkiem Zdrowia. Mam również kilkunastoletnie doświadczenie w pracy dydaktycznej m.in. ze studentami Uniwersytetu Śląskiego.
 
Na co dzień  zajmuję się  usprawnianiem pacjentów: z zespołami bólowymi kręgosłupa i stawów obwodowych, a także ze schorzeniami ortopedycznymi, neurologicznymi oraz kardiologicznymi. Stale poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach doskonalenia zawodowego, jak i konferencjach naukowych. Zdobyta wiedza umożliwia mi dobranie optymalnych technik do każdego schorzenia.

W swojej codziennej praktyce zawodowej stosuję uznane metody fizjoterapeutyczne m.in.:
1.  Metoda McKensiego – certyfikowany terapeuta
 
2.  Metoda PNF – dyplomowany terapeuta
 
3.  Metoda FDM
 
4.  Kurs: Metody  diagnozy i leczenia tkanek miękkich
 
5.  Kurs: Drenaż limfatyczny w kompleksowej fizjoterapii chorych z  obrzękami
    (szkoła niemiecka)
 
6.  Kinesiology Taping – podstawowy i rozwijający
 


Szeroka wiedza specjalistyczna i duże doświadczenie zawodowe wykorzystuję również w promowaniu profilaktyki zdrowia. Od 2010 roku prowadzę zajęcia w formie wykładów/warsztatów dla seniorów oraz dzieci i młodzieży (m.in. jak właściwie dbać o swój kręgosłup, układ krążenia czy prawidłowy oddech) w licznych Uniwersytetach Trzeciego Wieku oraz w Uniwersytecie Śląskim Dzieci.
Oprócz tego jestem instruktorem Nordic Walking. Chętnie propaguję aktywny tryb życia prowadząc grupowe zajęcia na świeżym powietrzu.

  Ponadto jestem autorem kilkunastu publikacji naukowych  oraz współautorem broszur dla pacjentów kardiochirurgicznych pt. „Jak żyć po operacji bypassów?”, „Jak żyć po operacji zastawek serca?”. Jest również współautorem książki pt. „Ja i moje serce – zdrowe, chore, operowane” (I wyd.2007, II wyd. 2010), która w 2009 r została wyróżniona przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, Fundację Rehabilitacji Kardiologicznej im. Prof. Rudnickiego, jako znacząca pozycja w edukacji prozdrowotnej.  Ponadto współredaguję stronę internetową www.jaimojeserce.eu poświęconą tematyce profilaktyki chorób serca.

Poniżej link do strony www.jaimojeserce.eu:


Poza fizjoterapią:  żona, mama dwójki dzieci oraz Honorowy Dawca Krwi. Kocham ruch w każdej formie tzn. wyprawy górskie, narciarstwo biegowe oraz zjazdowe, jazda na rowerze, rolkach oraz łyżwach.  Oprócz tego moją pasją jest podróżowanie i związana z tym fotografia, która pozwala mi uwiecznić otaczający nas piękny świat.


WYKSZTAŁCENIE,
KURSY, SZKOLENIA  I  WARSZTATY ZAWODOWE
tel. kom.:   503 055 676
e-mail:  agnieszka.uczciwek@gmail.com

© 2018 Agnieszka Storch-Uczciwek / All Rights Reserved
Designed and Developed by G. Uczciwek
Wróć do spisu treści